Vertikutace trávníku v Praze

Majitelé rodinných domů a především zahrad s trávníky na jaře nedočkavě vyhlíží teplé sluneční paprsky, aby se s radostí pustili do prvních zahradních prací. Není diskuse o tom, že kromě květin je to právě trávník, který je ozdobou každé odpočinkové zahrady. Aby nám trávník dělal radost, musíme se o něj s náležitou péčí starat, zalévat jej, hnojit a nezapomínat ani na jarní a podzimní vertikutaci

Právě vertikutace – mechanický prořez svrchní vrstvy trávníku, odstranění stařiny a likvidace mechů přispěje k tomu, aby se tráva mohla znovu nadechnout, měla prostor pro správné zakořenění a půda měla kudy přijímat vzduch (vertikutace = provzdušnění) a živiny z hnojiv.

S hodinovým zahradníkem ušetříte

Někteří si svůj stroj zakoupili sami a pravidelně (i vícekrát než 2x ročně) s ním svůj trávník udržují, jiní v dubnu a květnu vedou „bitvu“ o vertikutátor z půjčovny, což není s ohledem na velký zájem o tento druh zahradní mechanizace v omezené časové lhůtě zrovna jednoduché.

Poslední skupina je sice krapet pohodlnější, ale ve své podstatě i vynalézavější či dokonce šetrnější. Jde o majitele trávníku, kteří si na tuto činnost zavolají hodinového zahradníka. Zajistit si kvalitní stroj v půjčovně, sepsat nájemní smlouvu, zaplatit kauci, seznámit se s obsluhou, přepravit vertikutátor na místo určení, zprovoznit ho a správně použít, následně vyčistit a vrátit tak, aby se zápůjčka neprodražila – to někdy není úplně nejjednodušší.

Hodinový zahradník však nesepisuje smlouvy, nekopíruje občanské průkazy,neřeší novou směrnici na ochranu osobních dat /GDPR/, nevybírá kauci a nebude vás učit kde se zapíná přívod paliva, kde sytič, kde, kdy a jak přidat plyn a jakou hloubku vertikutace máte zvolit. Naopak, je to velmi jednoduché a ušetříte čas i finance.

Hodinový zahradník přijede ve sjednaném termínu, práci udělá za vás a nejen vaše ruce, ale i mysl zůstane čistá.

V průběhu roku se v trávníku nahromadí mnoho stařiny, suché trávy a dalších vegetačních zbytků – travní plsti. Mnoho zahradníků její množství až překvapí. Trávník je nutné minimálně 2x ročně vyčistit a zajistit mu dostatečný přísun vláhy, světla a živin.

Pomůžeme Vám

V regionu Praha a okolí žije mnoho těch, kteří tráví mnoho hodin v zaměstnání a časové „výdaje“ spojené se zapůjčením stroje, vertikutací svépomocí a následným vracením vertikutátoru nemohou dovolit. Právě pro takové je ideálním řešením hodinový zahradník s kvalitním, funkčním a profesionálním strojem JO BEAU (video).

Hodinový zahradník je schopen i následného přihnojení vašeho trávníku rozmetadlem, které dokáže živiny dávkovat rovnoměrně, aby na vašem pozemku nevznikaly „ostrovy“ přehnojené zeleně a prázdná místa, kam se hnojivo díky nedokonalému ručnímu dávkování nedostalo. 

Vertikutací trávníku to nekončí. K údržbě zahrad patří také sekání trávy, drcení větví, likvidace pařezů nebo profesionální čištění plotů, dlažby a teras. Více informací a podrobností zde: 

Profesionální vertikutátor JO BEAU

Vertikutaci provádíme výkonným profesionálním vertikutátorem JO BEAU

Vertikutátor JO BEAU
 
 

Vertikutace trávníku a služby hodinového zahradníka pro Prahu a okolí: www.clean-house.cz